8 listopada przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na temat życia i obyczajów dzikich zwierząt prowadzoną przez Sowi Dwór - ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Sowi Dwór to ośrodek dla dzikich zwierząt, który pomaga im podczas leczenia i rehabilitacji po to, aby mogły wrócić do natury, do swego środowiska. Prelekcję poprowadził pan Jakub Walicki, który wspólnie z żoną panią Izą, prowadzi ten niecodzienny i jakże potrzebny ośrodek. Pan Jakub opowiadał dzieciom o tym, jak ratowali bociany, sowy i wróble. Mówił też dużo o jeżach, z okazji Dnia Jeża, który przypada 10 listopada. To był ciekawy i niezwykle pouczający wykład, za który bardzo dziękujemy
Spotkanie z założycielami ośrodka "Sowi Dwór"
Etap szkolny Konkursu Historycznego
7 listopada 2024 r. uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 - 1956"
Uczniowie wykazali się znajomością podstawy programowej i umiejętnościami takimi jak: tworzenie narracji historycznej, analiza i interpretacja źródeł, posługiwanie się chronologią. Dziękujemy naszym uczniom i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Konkurs Powiatowy "Kocham Cię, Polsko"
7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Patriotycznym "Kocham Cię, Polsko", który został zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową "Żywioły"
Naszą szkołę reprezentowało 16 uczestników we wszystkich kategoriach tematycznych i wiekowych
Byli to:
Zofia Wołenkiewicz, Wiktoria Szeliga, Klaudia Krupińska, Anna Tomaszewska, Magdalena Blicharska, Oliwia Szeliga, Zuzanna Napiórkowska, Amelia Wiśniewska, Antoni Piotrowski, Kacper Żołądek, Michał Piątkowski, Lena Grynfelder, Maja Burna, Jakub Kozarzewski, Laura Krztoń, Kacper Żółtowski
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów i czekamy na wyniki.
Działania Szkolnego Koła Wolontariatu
W czwartek 7 listopada, w ramach udziału w szkolnym wolontariacie, uczennice klasy V: Ula Buks, Kinga Marciszewska i Anhelina Kaminska wcieliły się w rolę nauczycieli i przeprowadziły zajęcia w popołudniowych grupach przedszkolnych.
Na początku dziewczęta przedstawiły się i przywitały z przedszkolakami, następnie poznały ich imiona, a pomógł im w tym bajkowy piesek - maskotka. Następnie nauczyły dzieci układu tanecznego do piosenki Clean Bandit feat. Zara Larsson - Symphony. Były również zabawy w kole: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Kapciuszki” itp. Chętne dzieci wzięły też udział w malowaniu twarzy, które dostarczyło im wiele frajdy. Na zakończenie dziewczyny obdarowały przedszkolaków cukierkami.
Wyniki konkursu "Najładniejsza ozdoba jesienna"
6 listopada w Szkole Podstawowej w Radzyminku odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. "Najładniejsza ozdoba jesienna", który zorganizowała Rada Rodziców przy SP w Radzyminku
Lena Boryś z klasy III zajęła pierwsze miejsce, a Zuzanna Napiórkowska z klasy I zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy
Spektakle teatru "Artenes"
4 listopada klasy 1a, 2 oraz 4 i 5 udały się do MCK w Płońsku na spektakle Teatru Artenes z Wrocławia.
Młodsze dzieci obejrzały spektakl teatralny zatytułowany "Jak palce jednej ręki". Głównym przesłaniem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, że każda osoba jest wartościowa i potrzebna innym i że wszyscy razem tworzymy atrakcyjną i skuteczną zbiorowość. Jak zgodna grupa w przedszkolu czy szkole, jak bukiet polnych kwiatów, jak... palce jednej ręki.
Wartości promowane przez spektakl to: poczucie troski i opieki ze strony świata dorosłych, nieocenianie innych na podstawie pozorów, niepoddawanie się w trudnych chwilach, tolerancja i docenianie innych.
Starsi widzowie (kl. 4 i 5) obejrzeli spektakl pt. "Tacy jak my". Spektakl inspirowany był utworami literackimi: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", "Magiczne drzewo", "Tajemniczy ogród", "Oskar i pani Róża", "Chłopcy z Placu Broni ", "Opowieści z Narni".
Promował wartości uniwersalne, takie jak: tolerancja, empatia i zrozumienie dla innych, zwłaszcza słabszych, odpowiedzialność za własne czyny, świadomość, że nawet drobne przewinienia mogą prowadzić do poważnych następstw.
7 listopada uczniowie klas 6, 7 i 8 wyjechali do MCK w Płońsku na spektakl "Jak kamienie rzucane na szaniec" zrealizowany przez aktorów Teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl powstał na motywach książki Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec"
Jadłospis tygodniowy (04.11 - 08.11.)
Dzień Dyni w oddziałach przedszkolnych
31 października to Dzień Dyni. Jesienny skarb na stole, mimo iż dostępny przez cały rok, w Polsce ma swoje święto, które przypada właśnie 31października. Dlaczego warto jeść potrawy przygotowane z dyni? Cechuje je bogactwo witamin (wit A ma wpływ na wygląd naszej skóry, C wpływa na nasz układ odpornościowy, natomiast wit z grupy B wpływają na nasz układ nerwowy). Był to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym wartościowym warzywem. Obiad i deser przygotowane były na bazie naszej głównej „Bohaterki”. Dzieci uczestniczyły rownież w ciekawych sensoryczno - eksperymentalnych zajęciach z udziałem dyni. Oprócz interesujących, wesołych zabaw, maluszki wykonały piękny taniec z dyniami, podczas którego rozwijały koordynację wzrokowo - ruchową oraz pamięć słuchową.
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek
W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych grupy 0a i 0b spotkały się z p. Wiolettą Zielonką - szkolną bibliotekarką. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, czytanych przez gościa, które wzbudziły ich zainteresowanie i rozbudziły wyobraźnię. Ponadto dowiedziały się jak należy dbać o książki i co trzeba zrobić, by zapisać się do biblioteki szkolnej Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, chętnie odpowiadając na pytania. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książek i zalety czytania.
"Jesienna dynia ozdobna" - wyniki konkursu
Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci i rodziców pt. "Jesienna dynia ozdobna" został rozstrzygnięty.
Na konkurs wpłynęło 35 prac, wszystkie niezwykle kreatywne! Po długich naradach Komisja konkursowa wytypowała laureatów.
A oto wyniki:
I kategoria wiekowa - dzieci w wieku przedszkolnym:
miejsce l - Aleksandra Szpakiewicz, miejsce ll - Liliana Boryś, miejsce lll - Maja Małkiewicz
Wyróżnienia: Lidia Skibińska, Joanna Napiórkowska
II kategoria wiekowa - uczniowie klas l-III
miejsce l - Wiktoria Kacperska, miejsce ll - Lena Wiśniewska (klasa 1a), miejsce lII - Zuzanna Napiórkowska
Wyróżnienia: Aleksander Fabczak
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie.
Jesienne zjawiska atmosferyczne
Zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni to tematyka zajęć w grupie Tygrysków Urwisków. Dzieci miały okazję obserwować jesienną aurę za oknem, uczestniczyć w rozmowach na temat pogody, odpowiadać na pytania - dlaczego lubią taką, a nie inną pogodę? Na koniec zajęć dzieciz ogromnym zaangażowaniem wykonały piękne, przestrzenne chmury oraz krople deszczu.
"Szkoła Pamięta"
"Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach tego projektu 29 października udaliśmy się na cmentarz parafialny w Naruszewie, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych nauczycieli oraz grobie z czasów II wojny światowej.
Filharmonia w szkole
29 października gościliśmy w naszej szkole zespół Flamenco Kwartet, który przeniósł nas w świat hiszpańskiego flamenco.
Nasi uczniowie świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki, a także mogli spróbować swoich sił, tańcząc do utworów flamenco.
Jesienią w parku i w lesie...
Dzieci z grupy Tygryski Urwiski podczas zajęć dowiedziały się, jak wygląda jesień w parku i w lesie. Z ogromnym zainteresowaniem dokonywały prawidłowego segregowania i dopasowywania liści do ilustracji drzew. Maluszki z zapałem wykonały „Portret wiewiórki” oraz przestrzenne grzybki - pracę przy pomocy gąbek plastycznych.
Jadłospis tygodniowy (28.10. - 31.10.)
Spektakle Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska"
Dnia 23.10.2024r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 4, 5 i 6 - latki oraz uczniowie z klas 1 - 3 uczestniczyli w spektaklach zaprezentowanych przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.
Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa "bezpieczeństwo". Był to spektakl, który w przystępny i zabawny sposób wskazywał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. W szczególny sposób zwracał uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Mówił też o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w wolnym czasie. Żywy udział publiczności w spektaklu pomógł zapamiętać najważniejsze zasady.
Uczniowie klas 1 -3 uczestniczyli w spektaklu pt. "Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie". Był to spektakl, który poruszał tematykę uzależnienia najmłodszych dzieci od Internetu, zabawy i czasu spędzanego na korzystaniu ze smartfona, tabletu czy komputera. Pokazywał, jak wielką wartością jest bliskość przyjaciół w realnym świecie.
Spektakle były sfinansowane przez Urząd Gminy w Naruszewie
Jadłospis tygodniowy (21.10. - 25.10.)
Informacja
13 listopada (środa) w naszej szkole będą wykonywane zdjęcia klasowe, koleżeńskie, indywidualne... Szczegóły na plakacie
Wycieczka do Torunia
W słoneczny piątek, 18 października grupa uczniów z klas 4, 5, 6, 7 i 8 wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Torunia.
Po przyjeździe na miejsce, zwiedzili z przewodnikiem toruńskie Stare Miasto - bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, kamienice mieszczańskie, obiekty sakralne (Katedrę św. Janów, kościół NMP). Obejrzeli najważniejsze toruńskie pomniki oraz Piernikową Aleję Gwiazd.
Następnym punktem programu były warsztaty kaligrafii. Uczniowie dowiedzieli się także, jak posługiwać się gęsim piórem, w jaki sposób odczytywać gotycki alfabet i do czego służy lak.
Na zakończenie była wizyta w Planetarium i udział w pokazie astronomicznym, przybliżającym wszechświat, gwiazdozbiory, mgławice.
Był też czas na posiłek i zakup toruńskich pierników i pamiątek.
Ogłoszenie